18125C335MAZ2A
Mfr.Part #
18125C335MAZ2A
Description
CAP CER 3.3UF 50V X7R 1812
Thickness (Max) :
0.040 1.02mm
Terminal Finish :
Tin/Nickel (Sn/Ni)
Length :
4.5mm
Dielectric Material :
Ceramic
Thickness :
1.016mm
2
Capacitor Type :
CERAMIC CAPACITOR
Pbfree Code :
yes
Reference Standard :
AEC-Q200
JESD-609 Code :
e2
Height :
2.79mm
Feature :
Soft Termination
Voltage - Rated DC :
50V
HTS Code :
Applications :
Boardflex Sensitive
Capacitance :
3.3μF
Packing Method :
TR, Embossed, 7 Inch
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.180Lx0.126W 4.57mmx3.20mm
Tolerance :
±20%
Temperature Coefficient :
X7R
Series :
FLEXITERM®
Width :
3.2mm
Factory Lead Time :
36 Weeks
Datasheets
18125C335MAZ2A
KYOCERA AVX 18125C335MAZ2A
FLEXITERM® 3.3μF Ceramic Capacitor ±20% X7R 0.180Lx0.126W 4.57mmx3.20mm -55°C~125°C 2 Terminations Soft Termination Surface Mount, MLCC 1812 (4532 Metric)
18125C335MAZ2A Overview
A program's size/dimension is 0.180Lx0.126W 4.57mmx3.20mm for this device.Its coefficient is X7R and determines the change in resistance per degree of temperature for a substance.With the voltage 50V, it is capable of operating.
18125C335MAZ2A Features
a size/dimension of 0.180Lx0.126W 4.57mmx3.20mm
with X7R being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 50V