18125A752FAT2A
Mfr.Part #
18125A752FAT2A
Package / Case
1812 (4532 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 7500PF 50V NP0 1812
Ceramic Capacitors
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
SMD/SMT
Applications :
GENERAL PURPOSE
Thickness (Max) :
0.040 1.02mm
Capacitance :
7500pF
Tolerance :
±1%
Thickness :
1.016mm
Case Code (Imperial) :
Size / Dimension :
0.180Lx0.126W 4.57mmx3.20mm
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Package / Case :
1812 (4532 Metric)
Published :
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Depth :
3.2mm
Voltage - Rated DC :
50V
Datasheets
18125A752FAT2A
KYOCERA AVX 18125A752FAT2A
7500pF Ceramic Capacitor ±1% C0G NP0 0.180Lx0.126W 4.57mmx3.20mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 1812 (4532 Metric)
18125A752FAT2A Overview
The size/dimension of the program on this device is 0.180Lx0.126W 4.57mmx3.20mm.In general, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance per degree of temperature change.With a voltage of 50V, it can operate.
18125A752FAT2A Features
a size/dimension of 0.180Lx0.126W 4.57mmx3.20mm
with C0G NP0 being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 50V