18125A682FAT9A
Mfr.Part #
18125A682FAT9A
Description
CAP CER 6800PF 50V NP0 1812
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Height :
1.02mm
Tolerance :
±1%
Size / Dimension :
0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm
Voltage - Rated DC :
50V
Capacitance :
6800pF
WRAPAROUND
HTS Code :
Thickness (Max) :
0.040 1.02mm
Thickness :
1.016mm
Length :
4.5mm
Depth :
3.2mm
Packaging :
Bulk
Datasheets
18125A682FAT9A
KYOCERA AVX 18125A682FAT9A
6800pF Ceramic Capacitor ±1% C0G NP0 0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm -55°C~125°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 1812 (4532 Metric)
18125A682FAT9A Overview
For this device, the size/dimension of the program is 0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm.As a general rule, temperature coefficient of resistance is simply the change in electrical resistance of a substance per degree change in temperature, and its value is C0G NP0.Ceramic capacitor runs on voltage of 50V - Rated DC.
18125A682FAT9A Features
a size/dimension of 0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm
with C0G NP0 being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 50V