18121C154KAT2A
Mfr.Part #
18121C154KAT2A
Manufacturer
KYOCERA AVX
Package / Case
1812 (4532 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 0.15UF 100V X7R 1812
yes
Contact Plating :
Tin
Mount :
Surface Mount
Applications :
GENERAL PURPOSE
Tolerance :
±10%
Packing Method :
TR, Embossed, 7 Inch
Capacitance :
0.15μF
WRAPAROUND
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Case Code (Metric) :
Height :
940μm
X7R
Material :
Ceramic
Thickness (Max) :
0.040 1.02mm
Voltage - Rated DC :
100V
Length :
4.5mm
Size / Dimension :
0.180Lx0.126W 4.57mmx3.20mm
Thickness :
1.016mm