18121C102MAT2A
Mfr.Part #
18121C102MAT2A
Description
CAP CER 1000PF 100V X7R 1812
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±20%
Number of Pins :
Depth :
3.2mm
Thickness :
1.016mm
Weight :
26.988746mg
Size / Dimension :
0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm
Voltage - Rated DC :
100V
Thickness (Max) :
0.040 1.02mm
Capacitance :
1000pF
Factory Lead Time :
111 Weeks
Datasheets
18121C102MAT2A
KYOCERA AVX 18121C102MAT2A
1000pF Ceramic Capacitor ±20% X7R 0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 1812 (4532 Metric)
18121C102MAT2A Overview
A 0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm size/dimension program is available for this device.Temperature coefficient of resistance consists of the change in electrical resistance of a substance with respect to each degree change in temperature, and it is X7R.This device can operate on voltage - Rated DC of 100V.
18121C102MAT2A Features
a size/dimension of 0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm
with X7R being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 100V