18121A272JAT2A
Mfr.Part #
18121A272JAT2A
Description
CAP CER 2700PF 100V NP0 1812
Thickness :
1.016mm
1 (Unlimited)
Material :
Ceramic
Height :
1.1mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±5%
Length :
4.5mm
Capacitance :
2700pF
Thickness (Max) :
0.040 1.02mm
Size / Dimension :
0.180Lx0.126W 4.57mmx3.20mm
TR, Embossed, 7 Inch
Number of Pins :
2
Voltage - Rated DC :
100V