18121A102MAT2A
Mfr.Part #
18121A102MAT2A
Description
CAP CER 1000PF 100V NP0 1812
Tolerance :
±20%
Capacitance :
1000pF
Height :
2.54mm
C0G NP0
Thickness :
1.016mm
Size / Dimension :
0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm
Thickness (Max) :
0.040 1.02mm
Voltage - Rated DC :
100V
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Applications :
GENERAL PURPOSE
Datasheets
18121A102MAT2A
KYOCERA AVX 18121A102MAT2A
1000pF Ceramic Capacitor ±20% C0G NP0 0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 1812 (4532 Metric)
18121A102MAT2A Overview
A program's size/dimension is 0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm for this device.Its coefficient is C0G NP0 and determines the change in resistance per degree of temperature for a substance.With the voltage 100V, it is capable of operating.
18121A102MAT2A Features
a size/dimension of 0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm
with C0G NP0 being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 100V