1812-821J
Mfr.Part #
1812-821J
Package / Case
2-SMD
Description
FIXED IND 820NH 354MA 1.6OHM SMD
Package / Case :
2-SMD
Size / Dimension :
0.126Lx0.126W 3.20mmx3.20mm
Q Factor :
30
Quality Factor-Min (at L-nom) :
30
Material - Core :
Iron
Tolerance :
±5%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Current Rating :
354mA
DC Resistance (DCR) :
1.6Ohm Max
Height Seated (Max) :
0.190 4.83mm
Depth :
3.4mm
e0
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Packing Method :
TR, 7/13 Inch
HTS Code :
Test Frequency :
25MHz
Q @ Freq :
30 @ 25MHz
Max DC Current :
354mA
Frequency - Self Resonant :
140MHz
Height :
3.4mm
Inductance :
820nH
Datasheets
1812-821J
API Delevan 1812-821J
1812-821J datasheet pdf and Fixed Inductors product details from API Delevan Inc. stock available at
Manufacturer related products
    FERRITE CORE 138 OHM TUBULAR 4MM
    FERRITE CORE 172 OHM SOLID 9.5MM
    FERRITE CORE 154 OHM HINGED 5MM
    FERRITE CORE 191 OHM HINGED
    FERRITE CORE 325 OHM HINGED
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD