1812-473J
Mfr.Part #
1812-473J
Manufacturer
API Delevan
Package / Case
1812 (4532 Metric)
Description
FIXED IND 47UH 200MA 5 OHM SMD
Manufacturer :
API Delevan
Product Category :
Fixed Inductors
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Packing Method :
TR, 13 INCH
Inductor Type :
GENERAL PURPOSE INDUCTOR
Height Seated (Max) :
0.134 3.40mm
JESD-609 Code :
e0
Lead Free :
Contains Lead
Terminal Placement :
DUAL ENDED
Package / Case :
1812 (4532 Metric)
Shielding :
No
Inductor Application :
RF INDUCTOR
Factory Lead Time :
16 Weeks
Military Standard :
Not
Series :
Published :
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Inductance :
47μH
Material - Core :
Ferrite
Terminal Finish :
Tin/Lead (Sn63Pb37)
Max DC Current :
200mA
Q Factor :
50
Frequency - Self Resonant :
10MHz
Quality Factor-Min (at L-nom) :
50
ECCN Code :
EAR99
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Q @ Freq :
50 @ 2.5MHz
Case Code (Metric) :
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
DC Resistance (DCR) :
5Ohm Max
Height :
3.4mm
Radiation Hardening :
No
DC Current :
200mA
Pbfree Code :
Test Frequency :
2.5MHz
Shape/Size Description :
RECTANGULAR PACKAGE
Number of Terminations :
2
Termination :
SMD/SMT
Current Rating :
200mA
Depth :
3.4mm
Tolerance :
±5%
Size / Dimension :
0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm
Number of Functions :
1
Datasheets
1812-473J
API Delevan 1812-473J
1812-473J datasheet pdf and Fixed Inductors product details from API Delevan Inc. stock available at
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    FERRITE CORE 138 OHM TUBULAR 4MM
    FERRITE CORE 172 OHM SOLID 9.5MM
    FERRITE CORE 154 OHM HINGED 5MM
    FERRITE CORE 191 OHM HINGED
    FERRITE CORE 325 OHM HINGED
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD