1812-331H
Mfr.Part #
1812-331H
Description
FIXED IND 330NH 604MA 550MOHM SM
Inductance :
330nH
Current Rating :
604mA
Material - Core :
Iron
Test Frequency :
25MHz
HTS Code :
Depth :
3.4mm
DC Resistance (DCR) :
550mOhm Max
Q @ Freq :
30 @ 25MHz
Size / Dimension :
0.126Lx0.126W 3.20mmx3.20mm
Q Factor :
30
Quality Factor-Min (at L-nom) :
30
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Height :
3.4mm
Frequency - Self Resonant :
250MHz
Height Seated (Max) :
0.190 4.83mm
Max DC Current :
604mA
Tolerance :
±3%
Datasheets
1812-331H
API Delevan 1812-331H
1812-331H datasheet pdf and Fixed Inductors product details from API Delevan Inc. stock available at
Manufacturer related products
    FERRITE CORE 138 OHM TUBULAR 4MM
    FERRITE CORE 172 OHM SOLID 9.5MM
    FERRITE CORE 154 OHM HINGED 5MM
    FERRITE CORE 191 OHM HINGED
    FERRITE CORE 325 OHM HINGED
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD