1812-123J
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
1812-123J
Manufacturer
API Delevan
Package / Case
1812 (4532 Metric)
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 12UH 317MA 2 OHM SMD
Manufacturer :
API Delevan
Product Category :
Fixed Inductors
Material - Core :
Ferrite
Radiation Hardening :
No
Shielding :
yes
Series :
Case Code (Metric) :
Number of Terminations :
2
Depth :
3.4mm
Termination :
SMD/SMT
Height Seated (Max) :
0.134 3.40mm
Q @ Freq :
50 @ 2.5MHz
ECCN Code :
EAR99
Factory Lead Time :
16 Weeks
Package / Case :
1812 (4532 Metric)
Current Rating :
317mA
Packing Method :
TR, 13 INCH
Mount :
Surface Mount
Operating Temperature :
-55°C~125°C
JESD-609 Code :
e0
Inductor Type :
GENERAL PURPOSE INDUCTOR
Published :
Number of Functions :
1
Frequency - Self Resonant :
18MHz
Size / Dimension :
0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm
Mounting Type :
Surface Mount
Max DC Current :
317mA
Construction :
Chip
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Inductor Application :
POWER INDUCTOR
Q Factor :
50
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Test Frequency :
2.5MHz
Shape/Size Description :
RECTANGULAR PACKAGE
DC Resistance (DCR) :
2Ohm Max
Pbfree Code :
No
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Inductance :
12μH
Tolerance :
±5%
Terminal Finish :
Tin/Lead (Sn/Pb)
Lead Free :
Contains Lead
Height :
3.4mm
Terminal Placement :
DUAL ENDED
Datasheets
1812-123J
API Delevan 1812-123J
1812-123J datasheet pdf and Fixed Inductors product details from API Delevan Inc. stock available at
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    FERRITE CORE 138 OHM TUBULAR 4MM
    FERRITE CORE 172 OHM SOLID 9.5MM
    FERRITE CORE 154 OHM HINGED 5MM
    FERRITE CORE 191 OHM HINGED
    FERRITE CORE 325 OHM HINGED
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD