17M16DIN34816
Mfr.Part #
17M16DIN34816
Description
FLAT WASHER, 17MM ID, M16 / 5/8
Series :
MicroPlastics, M
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Thread/Screw/Hole Size :
M16
Factory Lead Time :
7 Weeks
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Diameter - Outside :
0.669 (17.00mm)
Diameter - Inside :
1.969 (50.00mm)
Thickness :
3.000 76.20mm