17M16DIN34815B
Mfr.Part #
17M16DIN34815B
Description
RETAINING WASHER, FOR 1/2 SCREW,
Product Category :
Material :
Nylon
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Diameter - Outside :
0.669 (17.00mm)
Thread/Screw/Hole Size :
M16
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Series :
MicroPlastics
Factory Lead Time :
7 Weeks
Type :
Flat
Thickness :
0.118 3.00mm
Diameter - Inside :
1.181 (30.00mm)