17M16DIN34815
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
17M16DIN34815
Manufacturer
Essentra Components
Description
FLAT WASHER, NYLON, NATURAL, 17.
Manufacturer :
Essentra Components
Product Category :
RoHS Status :
RoHS Compliant
Diameter - Outside :
1.181 (30.00mm)
Series :
MicroPlastics
Thickness :
0.118 3.00mm
Diameter - Inside :
0.669 (17.00mm)