1732-R120-CW
Mfr.Part #
1732-R120-CW
Manufacturer
Visual Communications Company, LLC
Description
PMI LED 17/32" 120V WIRE WHITE
Manufacturer :
Product Category :
Luminous Intensity :
2180.0 mcd
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Peak Wavelength :
634 nm
Lens Type :
WATER CLEAR
Number of Terminations :
2
Configuration :
Single
Number of Functions :
1
Shape :
Round
Factory Lead Time :
12 Weeks
Overall Height :
9.9mm
Packing Method :
Bulk
Mounting Feature :
Panel Mount
Forward Current-Max :
0.004A
Optoelectronic Device Type :
SINGLE COLOR LED
Surface Mount :
No
Color :
Red
Datasheets
1732-R120-CW
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    LED HDWR COUPLER 5MM THRU-HOLE
    LED CABLE ASSEMBLY
    LED CLIPLITE MNT 5MM OPEN END
    SPEEDNUT W/COATING
    3MM RETAINING RING