1732-B24-CB
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
1732-B24-CB
Manufacturer
Visual Communications Company, LLC
Description
PMI LED 17/32" 24V WIRE BLUE
Manufacturer :
Product Category :
Optoelectronic Device Type :
SINGLE COLOR LED
Configuration :
Single
Packing Method :
Bulk
Color :
Blue
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Forward Current-Max :
0.018A
Number of Terminations :
2
Factory Lead Time :
12 Weeks
Surface Mount :
No
Shape :
Round
Peak Wavelength :
465 nm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Mounting Feature :
Panel Mount
Overall Height :
9.9mm
Number of Functions :
1
Luminous Intensity :
600.0 mcd
Lens Type :
Clear
Datasheets
1732-B24-CB
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    LED HDWR COUPLER 5MM THRU-HOLE
    LED CABLE ASSEMBLY
    LED CLIPLITE MNT 5MM OPEN END
    SPEEDNUT W/COATING
    3MM RETAINING RING