12DC1A25
Mfr.Part #
12DC1A25
Manufacturer
Advantech
Description
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 12V 15W
Manufacturer :
Advantech
Product Category :
Form :
Wall Mount (Class II)
Input Type :
Fixed Blade
Applications :
ITE (Commercial)
Input Connector :
NEMA 1-15P
Power (Watts) :
15W
Current - Output (Max) :
1.25A
Region Utilized :
North America
Voltage - Output :
12V
Output Connector :
Phono Plug, 2.5mm O.D. x 11.5mm