0402X334K100CT
Mfr.Part #
0402X334K100CT
Manufacturer
Walsin Technology
Package / Case
0402 (1005 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 0.33UF 10V X5R 0402
Manufacturer :
Walsin Technology
Product Category :
Ceramic Capacitors
ECCN Code :
EAR99
Length :
1mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
2 (1 Year)
Applications :
GENERAL PURPOSE
Capacitance :
0.33μF
Package / Case :
0402 (1005 Metric)
Multilayer :
yes
Temperature Characteristics Code :
X5R
Thickness (Max) :
0.022 0.55mm
HTS Code :
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Surface Mount :
yes
Width :
0.5mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Packing Method :
TR, Paper, 7 Inch
Lead Free :
Lead Free
Voltage - Rated DC :
10V
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Case Code (Metric) :
Number of Terminations :
2
Capacitor Type :
CERAMIC CAPACITOR
Operating Temperature :
-55°C~85°C
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Height :
0.5mm
Tolerance :
±10%