0402-19NK
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
0402-19NK
Manufacturer
API Delevan
Package / Case
Nonstandard
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 19NH 480MA 202MOHM SMD
Manufacturer :
API Delevan
Product Category :
Fixed Inductors
Tolerance :
±10%
HTS Code :
Inductance Frequency - Test :
250MHz
Published :
Size / Dimension :
0.050Lx0.030W 1.27mmx0.76mm
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
ECCN Code :
EAR99
Material - Core :
Ceramic
Pbfree Code :
No
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Mounting Type :
Surface Mount
DC Resistance (DCR) :
202mOhm Max
Type :
Wirewound
Mount :
Surface Mount
Lead Free :
Contains Lead
Series :
402
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Current Rating :
480mA
Test Frequency :
250MHz
Operating Temperature :
-40°C~125°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Shielding :
Unshielded
Package / Case :
Nonstandard
Inductance :
19nH
Q @ Freq :
24 @ 250MHz
Frequency - Self Resonant :
3.04GHz
Datasheets
0402-19NK
0402-19NK datasheet pdf and Fixed Inductors product details from API Delevan Inc. stock available at
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    FERRITE CORE 138 OHM TUBULAR 4MM
    FERRITE CORE 172 OHM SOLID 9.5MM
    FERRITE CORE 154 OHM HINGED 5MM
    FERRITE CORE 191 OHM HINGED
    FERRITE CORE 325 OHM HINGED
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD