0402-47NK
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
0402-47NK
Manufacturer
API Delevan
Package / Case
Nonstandard
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 47NH 150MA 830MOHM SMD
Manufacturer :
API Delevan
Product Category :
Fixed Inductors
Published :
DC Resistance (DCR) :
830mOhm Max
Inductance Frequency - Test :
250MHz
JESD-609 Code :
e0
Type :
Wirewound
Package / Case :
Nonstandard
Terminal Finish :
Tin/Lead (Sn90Pb10)
Operating Temperature :
-40°C~125°C
HTS Code :
Terminal Placement :
DUAL ENDED
Q @ Freq :
20 @ 250MHz
Size / Dimension :
0.050Lx0.030W 1.27mmx0.76mm
Test Frequency :
250MHz
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Shape/Size Description :
RECTANGULAR PACKAGE
Special Feature :
RoHS Compliant
Number of Functions :
1
Number of Terminations :
2
Material - Core :
Ceramic
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Inductance :
47nH
Packing Method :
TR, 7 INCH
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Mount :
Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Quality Factor-Min (at L-nom) :
20
Rated Current-Max :
0.15A
Pbfree Code :
No
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Mounting Type :
Surface Mount
Current Rating :
150mA
Shielding :
No
ECCN Code :
EAR99
Case/Size Code :
Lead Free :
Contains Lead
Frequency - Self Resonant :
2.1GHz
Inductor Application :
RF INDUCTOR
Tolerance :
±10%
Series :
402
Datasheets
0402-47NK
0402-47NK datasheet pdf and Fixed Inductors product details from API Delevan Inc. stock available at
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    FERRITE CORE 138 OHM TUBULAR 4MM
    FERRITE CORE 172 OHM SOLID 9.5MM
    FERRITE CORE 154 OHM HINGED 5MM
    FERRITE CORE 191 OHM HINGED
    FERRITE CORE 325 OHM HINGED
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD