0402N9R0B500CT
Mfr.Part #
0402N9R0B500CT
Description
MLCC 9PF 50V NPO 0402
Positive Tolerance :
1.11
Temperature Coefficient :
NP0 C0G
Terminal Finish :
Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Negative Tolerance :
1.11
Voltage - Rated :
50V
RoHS Status :
RoHS Compliant
Capacitance :
9pF
Tolerance :
±0.1pF