0402N470F500CT
Mfr.Part #
0402N470F500CT
Description
CAP CER 47PF 50V C0G/NP0 0402
Width :
0.5mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
ECCN Code :
EAR99
CERAMIC CAPACITOR
Factory Lead Time :
17 Weeks
Thickness (Max) :
0.022 0.55mm
TR, Paper, 7 Inch
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
WRAPAROUND
Number of Terminations :
2
Length :
1mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Height :
0.5mm
Voltage - Rated DC :
50V
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Depth :
500μm
Pbfree Code :
Tolerance :
±1%
HTS Code :
Capacitance :
47pF
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Surface Mount :
Datasheets
0402N470F500CT
Walsin Technology 0402N470F500CT
47pF Ceramic Capacitor ±1% C0G NP0 0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm -55°C~125°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 0402 (1005 Metric)