0402N3R5B500CT
Mfr.Part #
0402N3R5B500CT
Package / Case
0402 (1005 Metric)
Datasheet
Download
Description
MLCC 3.3PF 50V NPO 0402
Voltage - Rated :
50V
Capacitance :
3.5 pF
Package / Case :
0402 (1005 Metric)
Height :
0.5 mm
Ratings :
Length :
1 mm
Width :
0.5 mm
Type :
High Capacitance MLCC
Tolerance :
±0.1pF
Termination Style :
SMD/SMT
Packaging :
MouseReel
Size / Dimension :
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Datasheets
0402N3R5B500CT
- 3.5 pF 50V Ceramic Capacitor ±0.1pF C0G, NP0 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm) -55°C ~ 125°C Surface Mount, MLCC 0402 (1005 Metric)