0402N3R3D100CT
Mfr.Part #
0402N3R3D100CT
Package / Case
0402 (1005 Metric)
Datasheet
Download
Description
MLCC 3.3PF 10V NPO 0402
Terminal Finish :
Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Termination Style :
SMD/SMT
Capacitance :
3.3 pF
C0G (NP0)
Case Code (Metric) :
Length :
1 mm
Tolerance :
0.5 pF
Package / Case :
0402 (1005 Metric)
Voltage - Rated :
10V
Packaging :
MouseReel
Temperature Coefficient :
30ppm/Cel
Voltage Rating (DC) :
10 V
Lead Free :
Lead Free
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Height :
0.5 mm
Size / Dimension :
0.039 L x 0.020 W (1.00mm x 0.50mm)
Thickness (Max) :
0.022 (0.55mm)
Width :
0.5 mm
Series :
Datasheets
0402N3R3D100CT
Walsin Technology 0402N3R3D100CT
- CERAMIC CAPACITOR 0402 1005metric Aluminum Electrolytic Capacitor 0.039L x 0.020W 1.00mm x 0.50mm 30ppm Cel 0.5pF 3.3pF