0402N390K101CT
Mfr.Part #
0402N390K101CT
Package / Case
0402 (1005 Metric)
Datasheet
Download
Description
MLCC 39PF 100V NPO 0402
Width :
0.5
Rated (DC) Voltage (URdc) :
100 V
Temperature Coefficient :
30ppm/Cel
Negative Tolerance :
10
Tolerance :
10 %
Pbfree Code :
Surface Mount
HTS Code :
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Series :
SIZE(GENERAL)
CERAMIC CAPACITOR
ECCN Code :
EAR99
Packaging :
MouseReel
Capacitance :
39pF
Thickness (Max) :
0.022 (0.55mm)
Package / Case :
0402 (1005 Metric)
Termination Style :
SMD/SMT
Size / Dimension :
0.039 L x 0.020 W (1.00mm x 0.50mm)
Reach Compliance Code :
Compliant
Length :
1
Voltage - Rated :
100V
Height :
0.5
Datasheets
0402N390K101CT
Walsin Technology 0402N390K101CT
SIZE GENERAL CERAMIC CAPACITOR 0402 1005metric Aluminum Electrolytic Capacitor 0.039L x 0.020W 1.00mm x 0.50mm 30ppm Cel 10% 39pF