0402N1R8A500CT
Mfr.Part #
0402N1R8A500CT
Description
MLCC 1.7PF 50V NPO 0402
Voltage - Rated :
50V
Tolerance :
±0.05pF
Temperature Coefficient :
NP0
Packaging :
Tape and Reel (TR)
RoHS Status :
RoHS Compliant
Capacitance :
1.8pF