0402N121J101CT
Mfr.Part #
0402N121J101CT
Package / Case
0402 (1005 Metric)
Datasheet
Download
Description
MLCC 120PF 100V NPO 0402
Positive Tolerance :
5
Height :
0.5
Length :
1
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Tolerance :
5 %
Termination Style :
SMD/SMT
Width :
0.5
Capacitance :
120pF
Size / Dimension :
0.039 L x 0.020 W (1.00mm x 0.50mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Packaging :
MouseReel
Dielectric :
C0G (NP0)
Temperature Coefficient :
30ppm/Cel
Package / Case :
0402 (1005 Metric)
Series :
Package :
Tape and Reel (TR)
Thickness (Max) :
0.022 (0.55mm)
Voltage - Rated :
100V
Negative Tolerance :
Datasheets
0402N121J101CT
Walsin Technology 0402N121J101CT
- 120pF Capacitor 5 % MouseReel Surface Mount, MLCC 0.039 L x 0.020 W (1.00mm x 0.50mm) -55°C ~ 125°C 0402 (1005 metric)