0402F333M100CT
Mfr.Part #
0402F333M100CT
Description
MLCC 0.033UF 10V Y5V 0402
Thickness (Max) :
0.022 (0.55mm)
Operating Temperature :
-25°C ~ 85°C
Voltage Rating (DC) :
10 V
Series :
SIZE(GENERAL)
Tolerance :
20%
Product Status :
Active
Dissipation Factor (%) :
5
Pbfree Code :
Voltage :
10VDC
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Size / Dimension :
0.039 L x 0.020 W (1.00mm x 0.50mm)
Length :
1 mm
- 25 C
Reach Compliance Code :
Capacitance Value :
0.033uF
Package / Case :
HTS Code :
Min Operating Temperature :
-25 °C
Lead Style :
Capacitance :
33 nF
Voltage - Rated :
10V
Mounting :
Rated (DC) Voltage (URdc) :
10 V
Max Operating Temperature :
85 °C
ECCN Code :
EAR99
Datasheets
0402F333M100CT
Introducing Ceramic Capacitors Walsin Technology 0402F333M100CT from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Mounting Type:Surface Mount, MLCC, Operating Temperature:-25°C ~ 85°C, Voltage:10VDC, Type:General Purpose MLCCs, Package / Case:0402, 0402F333M100CT pinout, 0402F333M100CT datasheet PDF, 0402F333M100CT amp .Beyond Ceramic Capacitors Walsin Technology 0402F333M100CT ,we also offer CL10B104KB8NNNL, CL03A104KP3NNNC, GRM033Z71C104KE14D, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
Walsin Technology 0402F333M100CT
SIZE(GENERAL) 33 nF 10V Ceramic Capacitor 20% -266.6666667 0.039 L x 0.020 W (1.00mm x 0.50mm) -25°C ~ 85°C Surface Mount, MLCC 0402