0402F183M500CT
Mfr.Part #
0402F183M500CT
Description
MLCC 0.018UF 50V Y5V 0402
Product Status :
Last Time Buy
Voltage :
50VDC
Voltage Rating (DC) :
50 V
Length :
1 mm
Capacitance :
18 nF
Height :
0.5 mm
Terminal Finish :
Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Operating Temperature :
-25°C ~ 85°C
Max Operating Temperature :
85 °C
Microwave Application :
No
Size / Dimension :
0.039 L x 0.020 W (1.00mm x 0.50mm)
Min Operating Temperature :
-25 °C
Tolerance :
20%
Capacitance Value :
0.018uF
Voltage - Rated :
50V
Width :
0.5 mm
Datasheets
0402F183M500CT
Introducing Ceramic Capacitors Walsin Technology 0402F183M500CT from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Voltage:50VDC, Operating Temperature:-25°C ~ 85°C, Mounting Type:Surface Mount, MLCC, Package / Case:0402, Type:General Purpose MLCCs, 0402F183M500CT pinout, 0402F183M500CT datasheet PDF, 0402F183M500CT amp .Beyond Ceramic Capacitors Walsin Technology 0402F183M500CT ,we also offer CL10B104KB8NNNL, CL03A104KP3NNNC, GRM033Z71C104KE14D, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
- 18 nF 50V Ceramic Capacitor 20% -266.6666667 0.039 L x 0.020 W (1.00mm x 0.50mm) -25°C ~ 85°C Surface Mount, MLCC 0402