0402B823K500CT
Mfr.Part #
0402B823K500CT
Description
MLCC 0.082UF 50V X7R 0402
Package / Case :
ECCN (US) :
EAR99
Capacitance Value :
0.082uF
Size / Dimension :
0.039 L x 0.020 W (1.00mm x 0.50mm)
+ 125 C
Construction :
Flat
2
Case Style :
Ceramic Chip
Height :
0.5 mm
Tape and Reel (TR)
RoHS Status :
RoHS Compliant
Mounting :
Surface Mount
Maximum Operating Temperature (°C) :
125
Tolerance :
10%
Product Depth (mm) :
Width :
0.5 mm
Size (mm) :
1 x 0.5 x 0.5
Lead Spacing :
Termination Style :
Pad
Thickness (Max) :
0.028 (0.70mm)
Product Height (mm) :
Voltage - Rated :
50V
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Height - Seated (Max) :
Minimum Operating Temperature (°C) :
-55
- 55 C
Microwave Application :
yes
Capacitance :
0.082 uF
Length :
1 mm
Dissipation Factor (%) :
2.5
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Voltage :
50VDC
Packaging :
MouseReel
Product Length (mm) :
Datasheets
0402B823K500CT
Introducing Ceramic Capacitors Walsin Technology 0402B823K500CT from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Package / Case:0402, Operating Temperature:-55°C ~ 125°C, Mounting Type:Surface Mount, MLCC, Voltage:50VDC, 0402B823K500CT pinout, 0402B823K500CT datasheet PDF, 0402B823K500CT amp .Beyond Ceramic Capacitors Walsin Technology 0402B823K500CT ,we also offer CL10B104KB8NNNL, CL03A104KP3NNNC, GRM033Z71C104KE14D, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
Walsin Technology 0402B823K500CT
- 0.082 uF 50V Ceramic Capacitor 10% X7R 0.039 L x 0.020 W (1.00mm x 0.50mm) -55°C ~ 125°C Surface Mount, MLCC 0402