0402B561K100CT
Mfr.Part #
0402B561K100CT
Description
MLCC 560PF 10V X7R 0402
Tolerance :
10%
Positive Tolerance :
10
Temperature Coefficient :
15%
Capacitance :
560pF
Capacitance Value :
560pF
Voltage :
10VDC
Datasheets
0402B561K100CT
Introducing Ceramic Capacitors Walsin Technology 0402B561K100CT from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Type:General Purpose MLCCs, Package / Case:0402, Voltage:10VDC, 0402B561K100CT pinout, 0402B561K100CT datasheet PDF, 0402B561K100CT amp .Beyond Ceramic Capacitors Walsin Technology 0402B561K100CT ,we also offer CL10B104KB8NNNL, CL03A104KP3NNNC, GRM033Z71C104KE14D, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
Walsin Technology 0402B561K100CT
560pF Ceramic Capacitor 10% 15% 0402