0402B332J101CT
Mfr.Part #
0402B332J101CT
Package / Case
0402 (1005 Metric)
Datasheet
Download
Description
MLCC 3300PF 100V X7R 0402
Details
Lead Style :
Tolerance :
±5%
Capacitance :
3300 pF
Termination Style :
SMD/SMT
Packaging :
MouseReel
Voltage - Rated :
100V
Applications :
GENERAL PURPOSE
Height :
0.5 mm
Package :
Tape and Reel (TR)
Lead Spacing :
Failure Rate :
Maximum Operating Temperature :
+ 125 C
Height - Seated (Max) :
Termination :
Standard
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Package / Case :
0402 (1005 Metric)
Length :
1 mm
Walsin
Type :
High Capacitance MLCC
Width :
0.5 mm
Series :
Thickness (Max) :
0.022" (0.55mm)
Size / Dimension :
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Features :
Temperature Coefficient :
X7R
Product Status :
Active
Ratings :
Datasheets
0402B332J101CT
Walsin Technology 0402B332J101CT
- 3300 pF 100V Ceramic Capacitor ±5% X7R 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm) -55°C ~ 125°C Surface Mount, MLCC 0402 (1005 Metric)