0402B181K250CT
Mfr.Part #
0402B181K250CT
Description
MLCC 180PF 25V X7R 0402
Tolerance :
10%
Ceramic Capacitors
RoHS :
Details
Temperature Coefficient :
15%
HTS Code :
Capacitance Value :
180pF
125
Rated (DC) Voltage (URdc) :
25 V
EAR99
ECCN Code :
Size / Dimension :
0.039 L x 0.020 W (1.00mm x 0.50mm)
Voltage :
25Vdc
Thickness (Max) :
0.022 (0.55mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Negative Tolerance :
10
Voltage - Rated :
25V
Dissipation Factor (%) :
3.5
Pad
Reach Compliance Code :
Compliant
Product Category :
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT
Maximum Operating Temperature :
+ 125 C
Pbfree Code :
Capacitance :
180pF
e3
Brand :
Walsin
Dielectric Material :
Ceramic
Walsin
Datasheets
0402B181K250CT
Introducing Ceramic Capacitors Walsin Technology 0402B181K250CT from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Package / Case:0402, Voltage:25Vdc, Operating Temperature:-55°C ~ 125°C, Mounting Type:Surface Mount, MLCC, Type:General Purpose MLCCs, 0402B181K250CT pinout, 0402B181K250CT datasheet PDF, 0402B181K250CT amp .Beyond Ceramic Capacitors Walsin Technology 0402B181K250CT ,we also offer CL10B104KB8NNNL, CL03A104KP3NNNC, GRM033Z71C104KE14D, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
Walsin Technology 0402B181K250CT
- 180pF 25V Ceramic Capacitor 10% 15% 0.039 L x 0.020 W (1.00mm x 0.50mm) -55°C ~ 125°C Surface Mount, MLCC 0402