0402B121K100CT
Mfr.Part #
0402B121K100CT
Description
MLCC 120PF 10V X7R 0402
Negative Tolerance :
10
Size / Dimension :
0.039 L x 0.020 W (1.00mm x 0.50mm)
yes
Pbfree Code :
yes
Positive Tolerance :
10
Voltage :
10VDC
Voltage - Rated :
10V
Dissipation Factor (%) :
5
TR, Paper, 7 Inch
HTS Code :
Maximum Operating Temperature (°C) :
125
RoHS :
Details
Maximum Operating Temperature :
+ 125 C
Brand :
Walsin
Product Category :
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT
Series :
SIZE(GENERAL)
Tolerance :
10%
Capacitance Value :
120pF
ECCN Code :
EAR99
Rated (DC) Voltage (URdc) :
10 V
General Type MLCCs
Reach Compliance Code :
Compliant
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Thickness (Max) :
0.022 (0.55mm)
Capacitance :
120pF
Temperature Coefficient :
15%
General Purpose MLCCs
Walsin
Microwave Application :
Datasheets
0402B121K100CT
Introducing Ceramic Capacitors Walsin Technology 0402B121K100CT from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Voltage:10VDC, Operating Temperature:-55°C ~ 125°C, Package / Case:0402, Mounting Type:Surface Mount, MLCC, Type:General Purpose MLCCs, 0402B121K100CT pinout, 0402B121K100CT datasheet PDF, 0402B121K100CT amp .Beyond Ceramic Capacitors Walsin Technology 0402B121K100CT ,we also offer CL10B104KB8NNNL, CL03A104KP3NNNC, GRM033Z71C104KE14D, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
Walsin Technology 0402B121K100CT
SIZE(GENERAL) 120pF 10V Ceramic Capacitor 10% 15% 0.039 L x 0.020 W (1.00mm x 0.50mm) -55°C ~ 125°C Surface Mount, MLCC 0402