0402B105K6R3CT
Mfr.Part #
0402B105K6R3CT
Package / Case
0402 (1005 Metric)
Datasheet
Download
Description
MLCC 1UF 6.3V X7R 0402
Failure Rate :
Product Length :
1.02mm
Lead Spacing :
Qualification :
Capacitance :
1μF
Thickness (Max) :
0.022 (0.55mm)
Capacitance Tolerance :
± 10%
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Voltage - Rated :
6.3V
Lead Style :
MSL :
Size / Dimension :
0.039 L x 0.020 W (1.00mm x 0.50mm)
Package / Case :
0402 (1005 Metric)
Features :
Product Width :
0.5mm
Tolerance :
±10%
Datasheets
0402B105K6R3CT
Walsin Technology 0402B105K6R3CT
- 1µF Capacitor ±10% Surface Mount, MLCC 0.039 L x 0.020 W (1.00mm x 0.50mm) -55°C ~ 125°C 0402 (1005 Metric)