0402B104M250CT
Mfr.Part #
0402B104M250CT
Manufacturer
Walsin Technology
Package / Case
0402 (1005 Metric)
Description
CAP CER 0.1UF 25V X7R 0402
Manufacturer :
Walsin Technology
yes
HTS Code :
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
CERAMIC CAPACITOR
Multilayer :
yes
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Voltage - Rated :
25V
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Packing Method :
TR, Paper, 7 Inch
Dielectric Material :
Ceramic
Surface Mount, MLCC
Number of Terminations :
2
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Rated (DC) Voltage (URdc) :
25V
Temperature Characteristics Code :
X7R
Capacitance :
0.1μF