ZV30K1210301NIR1
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
ZV30K1210301NIR1
Manufacturer
Bourns, Inc.
Package / Case
1210 (3225 Metric)
Datasheet
Download
Description
VARISTOR SMD
Manufacturer :
Bourns, Inc.
Product Category :
Factory Lead Time :
8 Weeks
Package / Case :
1210 (3225 Metric)
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Varistor Voltage (Max) :
51.7V
Operating Temperature :
-55°C~125°C TA
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Current - Surge :
300A
Series :
ZV SMD
Mounting Type :
Surface Mount, MLCV
Maximum AC Volts :
30V
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Maximum DC Volts :
38V
Varistor Voltage (Typ) :
47V
Capacitance @ Frequency :
850pF @ 1kHz
Energy :
2.1J
Varistor Voltage (Min) :
42.3V