ZV30K0603300NIR1HT
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
ZV30K0603300NIR1HT
Manufacturer
Bourns, Inc.
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Datasheet
Download
Description
ZV 30V 10% 0603 NI SN
Manufacturer :
Bourns, Inc.
Product Category :
Mounting Type :
Surface Mount, MLCV
Varistor Voltage (Min) :
37.6V
Factory Lead Time :
8 Weeks
Operating Temperature :
-55°C~150°C TA
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Varistor Voltage (Typ) :
47V
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Maximum DC Volts :
38V
Number of Circuits :
1
Capacitance @ Frequency :
160pF @ 1kHz
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Varistor Voltage (Max) :
51.7V
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Energy :
0.1J
Series :
ZVHT
Maximum AC Volts :
30V
Current - Surge :
30A