ZV14K1210T401N
Mfr.Part #
ZV14K1210T401N
Manufacturer
Stackpole Electronics, Inc.
Package / Case
1210 (3225 Metric)
Description
VARISTOR 22V 400A 1210
Manufacturer :
Stackpole Electronics, Inc.
Varistor Voltage (Typ) :
22V
Varistor Voltage (Min) :
19.8V
Published :
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Capacitance @ Frequency :
2000pF @ 1kHz
Energy :
1.6J
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
ECCN Code :
EAR99
Maximum AC Volts :
14V
Max Surge Current :
400A
Varistor Voltage :
22V
Max Voltage Rating (AC) :
14V
Series :
ZV
Varistor Voltage (Max) :
24.2V
Factory Lead Time :
18 Weeks
Mounting Type :
Surface Mount, MLCV
Case Code (Metric) :
HTS Code :
Mount :
Surface Mount
Resistor Type :
VARISTOR
Package / Case :
1210 (3225 Metric)
Case Code (Imperial) :
Operating Temperature :
-55°C~125°C TA
Max Voltage Rating (DC) :
18V