ZV14K1206201NIR1
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
ZV14K1206201NIR1
Manufacturer
Bourns, Inc.
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Datasheet
Download
Description
VARISTOR SMD
Manufacturer :
Bourns, Inc.
Product Category :
Capacitance @ Frequency :
950pF @ 1kHz
Current - Surge :
200A
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
Varistor Voltage (Min) :
19.8V
Maximum DC Volts :
18V
Number of Circuits :
1
Maximum AC Volts :
14V
Varistor Voltage (Typ) :
22V
Varistor Voltage (Max) :
24.2V
Factory Lead Time :
10 Weeks
Operating Temperature :
-55°C~125°C TA