ZUS252412
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
ZUS252412
Manufacturer
Cosel
Package / Case
6-DIP Module
Datasheet
Download
Description
DC DC CONVERTER 12V
Stock
11
In Stock :
11
Manufacturer :
Cosel
Product Category :
Height :
8.382mm
Series :
ZUS (25W)
Mounting Type :
Through Hole
Depth :
8.5mm
Terminal Form :
PIN/PEG
Nominal Input Voltage :
24V
Applications :
ITE (Commercial)
Approval Agency :
CE, TUV, cULus
Voltage - Input (Min) :
18V
Pbfree Code :
yes
Length :
65mm
Output Power :
25W
Number of Functions :
1
Size / Dimension :
2.56Lx1.97W x 0.33 H 65.0mmx50.0mmx8.5mm
Output Voltage :
12V
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Operating Temperature :
-20°C~71°C With Derating
JESD-30 Code :
R-XDMA-P6
ECCN Code :
EAR99
Package / Case :
6-DIP Module
Width :
50mm
RoHS Status :
RoHS Compliant
Reach Compliance Code :
Unknown
Voltage - Input (Max) :
36V
Trim/Adjustable Output :
yes
Output Current :
2.1A
Factory Lead Time :
6 Weeks
Weight :
65.000013g
Voltage - Isolation :
500V
Time@Peak Reflow Temperature-Max (s) :
NOT SPECIFIED
Number of Terminations :
6
Efficiency :
85%
Type :
Isolated Module
Current - Output 1 :
2.1A
Total Power Output-Max :
25.2W
Input Voltage-Nom :
24V