Z8F1682AT024XK
Mfr.Part #
Z8F1682AT024XK
Package / Case
80-LQFP
Description
IC MCU 8BIT 16KB FLASH 80LQFP
Connectivity :
DALI, DMX, I2C, LINbus, SPI, UART/USART, USB
Series :
Z8 Encore! XP®
RAM Size :
2K x 8
Program Memory Size :
16KB 16K x 8
Frequency :
24MHz
Operating Temperature :
-40°C~85°C TA
Published :
Factory Lead Time :
13 Weeks
Program Memory Type :
Flash
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
3 (168 Hours)
Peripherals :
DMA, LCD, LVD, POR, PWM, WDT
Packaging :
Tray
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) :
1.8V~3.6V