Z0402C121ASMST
Mfr.Part #
Z0402C121ASMST
Description
FERRITE BEAD 120 OHM 0402 1LN
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Width :
0.5mm
Max DC Current :
500mA
Construction :
Chip Bead
Published :
Impedance @ Frequency :
120Ohm @ 100MHz
Termination :
SMD/SMT
Tolerance :
25%
DC Resistance (DCR) (Max) :
230mOhm
Filter Type :
Signal Line
Depth :
12.7mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Factory Lead Time :
23 Weeks
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Surface Mount
Test Frequency :
100MHz
Impedance :
120Ohm
Height :
500μm
Material :
Ferrite
Current Rating :
500mA
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Datasheets
Z0402C121ASMST
KEMET Z0402C121ASMST
  • Würth Elektronik
    FERRITE BEAD 200 MOHM 0603 1LN
  • Würth Elektronik
    FERRITE BEAD 1 KOHM 0603 1LN
    FERRITE BEAD 30 OHM 0603 1LN
    FERRITE BEAD 600 OHM 0402 1LN
    FERRITE BEAD 220 OHM 0402 1LN