YR1B84K5CC
Mfr.Part #
YR1B84K5CC
Description
RES 84.5K OHM 0.1% 1/4W AXIAL
Max Power Dissipation :
250mW
Lifecycle Status :
ACTIVE (Last Updated: 6 days ago)
Voltage - Rated DC :
500V
Tolerance :
±0.1%
Factory Lead Time :
13 Weeks
Resistance :
84.5kOhm
Size / Dimension :
0.091Diax0.248L 2.30mmx6.30mm
Diameter :
2.3mm
Power Rating :
250mW
Lead Length :
25mm
Operating Temperature :
-65°C~155°C
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Voltage - Rated :
250V
Temperature Coefficient :
±15ppm/°C
Datasheets
YR1B84K5CC
TE Connectivity AMP Connectors YR1B84K5CC
Axial, Through Hole FIXED RESISTOR, 84.5kOhm, 0.25W 1/4W, Metal Film,