YR1B4K32CC
Mfr.Part #
YR1B4K32CC
Description
RES 4.32K OHM 0.1% 1/4W AXIAL
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Temperature Coefficient :
±15ppm/°C
Diameter :
2.3mm
Max Power Dissipation :
250mW
Lifecycle Status :
ACTIVE (Last Updated: 5 days ago)
Operating Temperature :
-65°C~155°C
Size / Dimension :
0.091Diax0.248L 2.30mmx6.30mm
Resistance :
4.32kOhm
Power Rating :
250mW
Factory Lead Time :
12 Weeks
Voltage - Rated :
250V
Lead Length :
25mm
Tolerance :
±0.1%
Datasheets
YR1B4K32CC
TE Connectivity AMP Connectors YR1B4K32CC
Axial, Through Hole FIXED RESISTOR, 4.32kOhm, 0.25W 1/4W, Metal Film,