YR1B412RCC
Mfr.Part #
YR1B412RCC
Description
RES 412 OHM 0.1% 1/4W AXIAL
Operating Temperature :
-65°C~155°C
Max Power Dissipation :
250mW
Power Rating :
250mW
Lifecycle Status :
ACTIVE (Last Updated: 6 days ago)
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
1
Published :
Temperature Coefficient :
±15ppm/°C
Tolerance :
±0.1%
Factory Lead Time :
17 Weeks
Size / Dimension :
0.091Diax0.248L 2.30mmx6.30mm
Resistance :
412Ohm
ECCN Code :
EAR99
Lead Diameter :
600 µm
Ammo Pack
Voltage - Rated :
250V
RoHS Status :
RoHS Compliant
Diameter :
2.3mm
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Terminal Shape :
Wire
Voltage - Rated DC :
500V
Datasheets
YR1B412RCC
TE Connectivity AMP Connectors YR1B412RCC
Axial, Through Hole FIXED RESISTOR, 412Ohm, 0.25W 1/4W, Metal Film,