Y507725R5000F9L
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
Y507725R5000F9L
Manufacturer
VPG Foil
Package / Case
Radial
Datasheet
Download
Description
RES 25.5 OHM 0.6W 1% RADIAL
Manufacturer :
VPG Foil
Product Category :
Through Hole Resistors
Max Power Dissipation :
300mW
Package / Case :
Radial
Height Seated (Max) :
0.430 10.92mm
Height :
10.922mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Tolerance :
±1%
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Temperature Coefficient :
±0.2ppm/°C
Reach Compliance Code :
Unknown
Resistance :
25.5Ohm
Series :
VHZ
Size / Dimension :
0.435Lx0.185W 11.05mmx4.70mm
Power (Watts) :
0.6W
Packaging :
Bulk
ECCN Code :
EAR99
Composition :
Metal Foil
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Feature :
Moisture Resistant, Non-Inductive
Number of Terminations :
2
Datasheets
Y507725R5000F9L
FIXED RESISTOR, 25.5Ohm, 0.6W, Metal Foil,