Y5077100K000T0L
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
Y5077100K000T0L
Manufacturer
VPG Foil
Package / Case
Radial
Datasheet
Download
Description
RES 100K OHM 0.6W 0.01% RADIAL
Manufacturer :
VPG Foil
Product Category :
Through Hole Resistors
Max Power Dissipation :
300mW
Height :
10.922mm
Tolerance :
±0.01%
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Resistance :
100kOhms
Package / Case :
Radial
Composition :
Metal Foil
Series :
VHZ
Width :
4.699mm
Size / Dimension :
0.435Lx0.185W 11.05mmx4.70mm
Feature :
Moisture Resistant, Non-Inductive
Temperature Coefficient :
±0.2ppm/°C
Max Operating Temperature :
150°C
Height Seated (Max) :
0.430 10.92mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Number of Terminations :
2
Length :
11.049mm
Power (Watts) :
0.6W
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Packaging :
Bulk
Datasheets
Y5077100K000T0L
100kOhms, 0.6W, Metal Foil,