Y000710K0000B16L
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
Y000710K0000B16L
Manufacturer
VPG Foil
Package / Case
1410 (3727 Metric)
Datasheet
Download
Description
RES 10K OHM 0.6W 0.1% RADIAL
Manufacturer :
VPG Foil
Product Category :
Through Hole Resistors
Manufacturer Size Code :
V
Features :
High Reliability
ESR (Equivalent Series Resistance) :
2 Ohm
Lead Spacing :
Tolerance :
±20%
Lifetime @ Temp. :
VPG FOIL RESISTORS
Voltage - Rated :
16V
Mounting Type :
Surface Mount
Package / Case :
1410 (3727 Metric)
Series :
TANTAMOUNT®, T95
Type :
Conformal Coated
Height - Seated (Max) :
0.061 (1.55mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Failure Rate :
Size / Dimension :
0.143 L x 0.104 W (3.63mm x 2.65mm)
Capacitance :
4.7μF