XS112BLPBM12
Mfr.Part #
XS112BLPBM12
Package / Case
Cylinder, Threaded - M18
Description
INDUCTIVE SENSOR XS1 M12, L55MM,
Package / Case :
Cylinder, Threaded - M18
Series :
Sensing Distance :
0.079" (2mm)
Operating Temperature :
-25°C ~ 70°C
Ingress Protection :
IP67
Output Type :
PNP-NC, 3-Wire
Voltage - Supply :
12V ~ 24V
Datasheets
XS112BLPBM12
Schneider Electric XS112BLPBM12
12V ~ 24V Inductive Cylinder, Threaded - M18 - Series Nickel-Plated Brass Connector Cylinder, Threaded - M18
XS112BLPBM12 Overview
XS112BLPBM12 Features
- Series
Operating Temperature: -25°C ~ 70°C
Sensing Distance: 0.079" (2mm)
Voltage - Supply: 12V ~ 24V